ام وی ام 530 یا لیفان 620 کدام بهتر است؟

با نگاهی سطحی به بازار خرید و فروش ماشین‌های خارجی در ایران متوجه می‌شویم که متقاضیان میان انتخاب دو خودروی چینی به نام ام وی ام 530 و لیفان 620 مدتهاست با چلش مواجه هستند. این دو خودروی چینی که از محبوب ترین مدل‌های تولیدی شرکت خود هستند در بازار خودروی ایران رقابت تنگاتنگی با یکدیگر دارند که انتخاب را برای متقاضیان سخت نموده است. در این مقاله قصد داریم با مقایسه خودروی ام وی ام 530 و خودروی لیفان 620 شما را در انتخاب خودروی مورد نظر خود همراهی نماییم.

با ورود خودروهای چینی به بازار ایران، تحول بسیاری در انتخاب خودروی شخصی اتفاق افتاد و این خودروها تبدیل به یکی از پرطرفدارترین خودروهای روز ایران در کنار تولیدات داخلی گردیدند. در سالهای اخیر عدم وجود تنوع در تولید خودروی داخلی، متقاضی ایرانی را با چالش انتخاب خودروی خارجی مواجه نمود، اما قیمت بالای خودروهای خارجی به خصوص خودروهای ساخت کشورهایی نظیر ژاپن، کره، آلمان، فرانسه و … باعث گردید به سمت انتخاب جدیدی قدم بردارد و آن خرید ماشین‌های چینی خوش قیمتی بود که در دهه 80 شمسی وارد بازار ایران گردید. با افزایش تورم و کاهش توان اقتصادی خانواده‌ها انتخاب خودروهای چینی شکل جدیدی به خود گرفته و امروزه به عنوان ماشین‌های خارجی پرطرفدار شناخته می‌شوند. به همین دلیل خودروهای چینی حضور جدیدی در بازار خودرو ایران دارند و میان مردم چندان شناخته شده نیستند در نتیجه انتخاب آنها چالش برانگیز شده است. انتخاب یک خودرو چینی کلاس سدان با توجه به الویت‌های شما نکته ای است که قصد داریم در این مقالات به آنها بپردازیم.

بازار خودرو چینی کلاس سدان در ایران

خودروهای چینی در مدل‌های مختلفی تولید می‌شود و به صورت وارداتی یا مونتاژ شده در بازار ایران عرضه می‌گردد. این خودروها به لحاظ کلاس از نوع ماشین‌های کراس آور، شاسی بلند، سدان و … هستند. خودروهای سدان به عنوان خودروهای سواری، علاقمندان بسیاری در میان خانواده‌های ایرانی دارد و با وجودی که تولیدات سدان داخلی متنوع است بازهم نیاز به مدل‌های جدیدتر متقاضیان را به سوی خرید خودروهای خارجی به خصوص ماشین‌های خارجی چینی سوق داد. سدان‌های چینی با بهره گیری از آپشن‌های مختلف ماشین‌های خارجی در طراحی و موتور نسبت به سایر ماشین‌های خارجی قیمت مناسب تری دارند و به عنوان یک انتخاب اقتصادی شناخته می‌شوند و توانسته است نیاز متقاضی ایرانی را جوابگو باشند. اما سوال اصلی این است که کدام ماشین چینی مخاطبان بیشتری را جلب می‌کند و در بازار موفق تر عمل نموده است؟

ازار خودرو چینی کلاس سدان در ایران

خوش قیمت ترین خودروهای چینی که وارد بازار ایران می‌شوند سدان‌های دو شرکت لیفان و هستند. در میان سدان‌های چینی وارداتی و مونتاژ شده در ایران می‌توان به خودروی لیفان 620 محصول شرکت لیفان و خودروی ام وی ام 530 خودروی مونتاژ شده شرکت چری در ایران اشاره نمود. این دو سدان علاقمندان بسیاری دارند اما به دلیل مشابهت ظاهر و عملکرد مشابه موتور در رانندگی ها، متقاضیان را با سردرگمی در انتخاب مواجه می‌نمایند که کدام یک از آنها بهتر هستند. در ادامه با ما برای مقایسه دو شرکت خودرو سازی چینی چری و لیفان همراه باشید.

خوش فروش ترین خودرو چینی در ایران

پیش از پرداختن به مقایسه دو شرکت چری و لیفان و خودروهای آنها لازم است نکاتی را درباره علل خوش فروشی خودرو‌های چینی در ایران با شما عزیزان در میان بگذاریم. با افزایش تورم در ایران و فشارهای اقتصادی ناشی از آن شاهد افزایش خرید خودروهای چینی نسبت به سایر خودروهای خارجی هستیم زیرا در اولین قدم، به دلیل قیمت مناسبی که دارند خرید این خودروها از صرفه اقتصادی بیشتری برخوردار است. از طرف دیگر لوازم یدکی خودروهای چینی است که قابل تهیه هستند. با توجه به روابط گسترده ایران و چین شما هرگز نگران کمبود قطعات یا تحریم آنها نخواهید بود. چین به عنوان یک کشور پیشرو در ساخت و ساز شناخته می‌شود که همواره با چالش‌های جدیدی در تولید محصولات مورد نیاز جامعه جهانی با قیمت مناسب دست و پنجه نرم می‌کند. محصولات آنها در ایران نیز اقبال خوبی داشته است با نگاهی به سابقه سرچ‌های ایرانیان عباراتی همچون با کیفیت ترین خودرو چینی، کم استهلاک ترین خودرو چینی، زیباترین ماشین چینی، اسمهای ماشینهای چینی و … را مشاهده می‌کنید که نشان از افزایش علاقه مردم به خرید این نوع ماشین‌ها است.

امروزه چین به عنوان یکی از سازندگان اصلی خودرو در جهان شناخته می‌شود که ساخت ماشین و خودروهای سواری در آن روز به روز در حال افزایش است. به همین واسطه برندهای معتبر و شناخته شده ای همچون چری (Chery)، لیفان(Lifan)، جک(Jac)، برلیانس (brilliance) و … پا به عرصه گذاشته اند. تا جایی که کشور چین به عنوان عضو جدید تولید کنندگان ماشین‌‌های مخاطب پسند شرق آسیا در کنار کره جنوبی و ژاپن شناخته می‌شود. مشابهت طراحی سدان‌ها و کراس آورهای چینی با نمونه‌های کره ای و ژآپنی در کنار قیمت مناسب آنها باعث افزایش روز افزون تقاضا در ایران گردیدند و از سال 1388 تا به امروز این خودروها حضوری پر رنگ در بازار خودروی ایران داشته اند.

خودرو سدان چیست؟

در میان انواع مدل‌های خودرویی در جهان شما شاهد اصطلاحاتی همچون سدان، کراس آور ، کوپه، هاردتاپ و … هستید که به عنوان کلاس خودرو با توجه به نوع آن و ویژگی‌های تعریف شده برای آن رده بندی می‌گردد. معروفترین و رایج ترین کلاس خودرو در جهان سدان (Sedan) است که به ماشین‌های صندوق دار برای استفاده خانواده‌ها اشاره دارد. سدان از واژه لاتین سِدِس (Sedes) یا سیدِر (Seder) به معنای نشستن می‌آید. این نوع ماشین شامل انواع ماشین‌های صندوقدار با سقف ثابت و دو ردیف صندلی است که می‌تواند دو یا چهار در داشته باشد. سدان رایج ترین نوع طراحی اتومبیل در جهان است و مطابق با نیاز خانواده‌ها طراحی شده است.

تقریبا تمامی تولیدات خودروی مشهور ایرانی از نوع سدان هستند. از خودروهای ایرانی کلاس سدان می‌توان به پژو پارس، سمند، تیبا، پژو206، پراید و … اشاره نمود که بازار تحت سلطه آنها قرار دارد. و در همین حال به دلیل قیمت مناسب سدان‌های چینی تبدیل به یک رقیب برای سدان‌های ایرانی شده است. مشهور ترین رقبای سدان‌های خارجی را می‌توان سدان‌های چینی به خصوص لیفان 620 و ام وی ام 530 برشمرد که به لحاظ قیمت نسبت به سدان‌های ایرانی خرید مشابهی دارند. برای مقایسه بهتر این دو خودرو بهتر است اول به سابقه شرکت‌های آنها آشنا شویم.

برند خودروسازی MVM

چری یکی از مشهورترین برندهای شناخته شده ماشین‌های چینی در جهان است که از سال 1997 میلادی پا به عرصه نهاده است. این خودرو ساز، محصولات خود را در سراسر جهان عرضه می‌نماید. در اواخر دهه 80 شمسی شرکت مدیران خودرو به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های کرمان موتورز در ایران اقدام به مونتاژ محصولات این شرکت با نام (Modiran Vehicle Manufacturing Company) به عنوان یک ساب برند در ایران نمود و تولیدات خود را با نام اختصاصی MVM به بازار داخلی عرضه کرد. ام وی ام امروزه به عنوان یک برند چینی شناخته می‌شود که محصولات خود را صرفا برای بازار ایران مونتاژ وعرضه می‌نماید. این برند یک رقیب جدی برای انواع سدان و کراس آور داخلی و خارجی محسوب می‌گردد. سدان‌های ام وی ام به عنوان خوش قیمت ترین ماشین‌های چینی بازار شناخته می‌شوند. با توجه به نیاز بازار ایران خودروی سدان ام وی ام 530 را می‌توان خوش اقبال ترین نوع خودروی ساخته شده توسط این شرکت در ایران برشمرد.

ام وی ام 530

شاید بتوان ام وی ام ۵۳۰ را اولین خودروی چینی برشمرد که توانست اعتماد ایرانیان را به خود جلب کند. و توانست به عنوان یک خودروی چینی به یک عنصر کلیدی در خرید و فروش ماشین‌های چینی تبدیل شود. MVM 530 در چین با نام چری A5 تولید می‌شود که توانست با ظاهری مطلوب و امکانات منطقی نسبت به سایر خودرو‌های داخلی کلاس سدان، در سال ۱۳۸۹ توسط مدیران خودرو در ایران مونتاژ و عرضه گردد. ام وی ام 530 دومین محصول مونتاژی شرکت مدیران خودرو بعد از خودروی MVM 110 بوده است.

طراحی این خودرو برگرفته از محصولاتی نظیر ماکسیما و آئودی است و به همین دلیل علاقمندان بسیاری را به خود جلب می‌نماید. موتور 4 سیلندر آن با قدرت 139 اسب بخار با 5750 دور موتور در دقیقه و گیربکس 5 دنده دستی و نهایت سرعت 185 کیلومتر بر ساعت یک موتور خودروی مطلوب با مصرف ترکیبی بین 7.2 تا 8 لیتر در 100 کیلومتر را به متقاضی ارائه می‌کند. طراحی سقف آن با سانروف برقی و تهویه هوای اتوماتیک، شیشه‌های برقی، کیسه هوا، سیستم ضد قفل ABS و سیستم‌های کمکی توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD با بدنه ای محکم، کابین جادار برای سرنشینان و یک صندوق عقب جادار همگی باعث می‌شود این اتومبیل یک گزینه مناسب با امکانات رفاهی و سطح ایمنی مطلوب برای خانواده باشد. از دیگر امکانات این خودرو می‌توان به سنسور دنده عقب، رینگ‌های آلومینیومی، کامپیوتر سفری، سان‌روف، روکش چرم و سیستم صوتی با پخش mp3، پورت USB و مجهز به شش بلندگوی استریو و قابلیت کنترل از روی فرمان مجهز است.

برند خودروسازی لیفان

پس از چری برند چینی محبوب در ایران، برند لیفان است که یک برند نوظهور در صنعت ساخت اتومبیل با کمتر از 20 سال سابقه تولید خودرو است. گروه تولیدی لیفان (Lifan Group) از شناخته شده‌های صنعت خودروسازی چین در جهان است که عملکردی مطلوب در سالهای گذشته داشته است. این شرکت در ابتدا به تولید محصولاتی همچون دوچرخه مشغول بود اما از سال 2005 میلادی توانست تولیدات خود را در زمینه خودروی سواری و ون آغاز نماید. در حال حاضر گروه خودروسازی لیفان به تولید انواع اتومبیل نظیر خودروهای سواری، مینی کار، کامیون، وسایل نقلیه ویژه، اتوبوس و غیره مشغول است و محصولات خود را در بیش از 160 کشور جهان عرضه می‌نماید. محصولات لیفان توسط کرمان موتورز در ایران مونتاژ و پخش می‌گردد. یکی از خوش اقبال ترین سدان‌های گروه لیفان، خودروی لیفان 620 است که توانسته توجه بسیاری از ایرانیان علاقمند به سدان چینی را جلب نماید.

لیفان 620

خودروی لیفان 620 یکی از خودروهای کلاس سدان است که کرمان موتور در سال 1389 بعد از عرضه لیفان 520 در ایران عرضه نمود. محصولی که نسبت به رقبای خود از پیشرانه کوچیکتری برخوردار بود اما در زمینه امکانات و ایمنی حرف‌ها بیشتری برای گفتن داشت. موتور 4 سیلندر این اتومبیل با قدرت 114 اسب بخار با 6000 دور در دقیقه وگیربکس 5 دنده دستی با نهایت سرعت 180 کیلومتر در ساعت به عنوان یک خودروی مطلوب طراحی شده است. مصرف ترکیبی آن بین 7.4 تا 8 لیتر در 100 کیلومتر است. هر چهار چرخ آن به ترمزهای دیسکی و سیستم‌های ABS و EBD مجهز شده اند. طراحی سقف دارای سانروف، شیشه‌های برقی، قفل اتوماتیک شیشه ها، صندلی‌های قابل تنظیم، سیستم روشنایی خودکار و … از مزیت‌های این خودرو است. چراغ‌های جلو و عقب لیفان 620 با استفاده از طلق باکیفیت با طراحی جذاب باعث زیبایی بیشتر آن گردیده است. از سایر امکانات این خودرو می‌توان به کلیدهای اینترفیس روی فرمان خودرو، نمایشگر لمسی و سیستم DVD Player با ۶ بلندگو، صندلی‌های چرمی و کنترل سیستم صوتی از روی فرمان اشاره نمود.

برند خودروسازی لیفان

این خودرو در چین با موتور 1600 سی سی به فروش می‌رسد در ایران نیز ابتدا کرمان موتورز، تولیدات خود را با موتور 1600 عرضه می‌نمود اما به دلیل سطح امکانات کم و قدرت پایین این پیشرانه در مدل‌های جدیدتر اقدام به تعبیه موتور با 1800 سی سی نمود تا بتواند رضایت مشتریان خود را جلب نماید.

ام وی ام 530 یا لیفان 620؟

با توجه به آنچه که گفته شد لیفان 620 و ام وی ام 530 دو رقیب قدر برای هم در بازار خرید و فروش ماشین‌های چینی هستند. شباهت کارکردی، طراحی و قدرت موتور این دو ماشین باعث شده است که خریداران در انتخاب میان آنها سردرگم شوند و به دنبال خرید بهترین ماشین چینی باشند. رقابت آنها نه تنها در میان ماشین‌های صفر که در میان خرید ماشین‌های کارکرده نیز پابرجاست. اغلب کسانی که به دنبال سدان‌های چینی هستند به دنبال جواب این سوال هستند که ام وی ام 530 یا لیفان 620؟

خرید ام وی ام 530 کارکرده

توجه به این نکته ضروری است که کرمان موتورز در سال 1395 تولید ام وی ام 530 را متوقف نمود و مدل ام وی ام 550 را جایگزین آن کرد. آنچه که در بازار موجود است بیشتر ماشین‌های کارکرده این مدل خودرو هستند که گزینه ای مناسب برای خرید ماشین کارکرده چینی هستند.

خرید لیفان 620 کارکرده

با نگاهی به بازار خرید و فروش خدرو متوجه می‌شوید که لیفان 620 در خرید ماشین‌های کارکرده رقیبی جدی برای ام وی ام 530 و سایر سدان‌های داخلی است و بسیاری به دلیل جذابیت‌های ظاهری آن را نسبت به سایر مدل‌ها ترجیح می‌دهند.

این دو محصول علاوه بر شباهت‌های فنی که با هم دارند از لحاظ قیمت نیز به هم نزدیک هستند در نتیجه لازم است تفاوت‌های آنها را به دقت پیگیری نمایید تا انتخابی متناسب با نیازها و علاقمندی هایتان داشته باشید. در ادامه به مقایسه ام وی ام 530 و لیفان 620 می‌پردازیم.

مقایسه لیفان 620 و ام وی ام 530

همانطور که گفتیم خودروی لیفان 620 و ام وی ام 530 دو سدان پرطرفدار در ایران هستند که عملکردی مشابه در بازار ایران دارند و همین باعث شده است خریداران برای انتخاب یکی از آنها با چالش روبرو شوند. برای اینکه انتخاب بهتری داشته بشیم لازم است این خودروها از لحاظ طراحی، کاربرد و کیفیت مورد بررسی قرار گیرند. این سه موضوع جزییات بسیاری را مانند طراحی کابین، طراحی فضای داخلی و خارجی، نوع و عملکرد موتور، گیربکس، ترمزو سایر جزییات موتوری آنها در کنار مقایسه رانندگی، تست تصادف و در نهایت قیمت آنها شامل می‌شود.

مقایسه طراحی کابین Lifan 620 و MVM 530

طراحی کابین و نمای خارجی یک اتومبیل مهمترین بخش ظاهر یک اتومبیل است که افراد در نگاه اول با آن ارتباط برقرار می‌کنند. این طراحی شامل جزییان بسیاری در بدنه خودرو می‌شود که در مجموع جذابیت و چشمگیری یک اتومبیل را به وجود می‌آورد. طراحی شامل دو بخش اصلی داخلی و خارجی است که در زیر هر یک از این دو اتومبیل بررسی می‌شود.

طراحی MVM 530

ام وی ام 530 به عنوان چری A5 در چین شناخته می‌شود، این محصول در طراحی کپی واضحی از ماکسیمای نسل 6 است. این طرح مطلوبی برای کسانی است که به دنبال یک سدان با قیمت مناسب هستند اما با وجود شباهت طراحی آن نسبت به ماکسیمای نسل 6 طراحی ظاهر کابین آن ابتدایی تر بوده است. در بخش عقب ام وی ام 530 شاهد چراغ‌های مشابه هیوندا آوانته هستیم که شباهت بسیاری به چراغ‌های کادیلاک نیز دارد.

طراحی این خودرو به گونه ای است که در قسمت جلو خطوط ملایم و آرامی که برگرفته از طراحی شرقی است مشاهده می‌کنید و در قسمت عقب نیز طراحی مکعبی شکلی بدون شیب باعث ایجاده جلوه ای هماهنگ شده است که بیشتر مورد پسند اهالی خاور دور است. دستگیره‌ها به صورتی کششی هستند و در سقف آن سانروفی تعبیه شده است که مزیت اصلی آن نسبت به سدان‌های ایرانی است. در قسمت داخلی نیز طراحی ساده ای وجود دارد که متعادل و هماهنگ است. کیفیت متریال‌های داخلی نسبت به رقبای آن در دسته مطلوب تری قرار دارد.

به طور کل عیبی که در ام وی ام 530 بسیار به چشم می‌آید سیستم تعلیق آن به خصوص در محور عقب است که باعث نارضایتی بسیاری از این خودرو شده است.

طراحی Lifan 620

برخلاف 530 لیفان 620 از نسل نهم تویوتا کرولا الهام گرفته است و قسمت جلوی آن یادآور خودروی BMW سری سه است. در نمای عقب خودرو نیز می‌توان درب صندوق دار آن را یک کپی از تویوتا کمری نسل 6 به حساب آورد. علاوه بر آن چراغ‌ها نیز کپی از کیا سراتو و مزدا 323 است. طراحی این خودرو در قیاس با سدان‌های داخلی برتری نسبی دارد و با وجود گذشت سالها از طراحی آن همچنان ظاهر جذابی در نظر ایرانی‌ها دارد. طراحان سعی کرده اند با اجرای برخی خطوط حجم دهنده روی کاپوت و درب صندوق عقب در طراحی این خودرو آن را عضلانی تر جلوه دهند. ب طور کل شما می‌توانید بخش‌هایی از خودروهای شرکت‌های دیگر را در طراحی آن به عینه مشاهده نمایید. صندوق عقب لیفان نسبت به ام وی ام 530 بزرگتر و جادار تر است.

با وجود جذابیت‌های بصری لیفان 620 این اتومبیل به دلیل دید محدود در شیشه‌های عقب و فضای کم تر داخلی با توجه به اندازه بدنه اتومبیل، کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

مقایسه عملکرد موتور Lifan 620 و MVM 530

لیفان 620 و ام وی ام 530 هر دو از موتورهای 4 سلیندر 16 سوپاپه استفاده می‌کنند که در حجم تفاوت کمی دارند به طور کل برای درک بهتر تفاوت عملکرد موتور لازم است جزییات موتور با یکدیگر سنجیده شوند که این جزییات را در جدول زیر مشاهده می‌نمایید.

مقایسه عملکرد جزییات موتور Lifan 620 و MVM 530
نام خودرو ام وی ام 530 لیفان 620
نوع بدنه سدان سدان
نوع موتور 4 سیلندر خطی 16 سوپاپ DOHC 4 سیلندر خطی 16 سوپاپ DOHC
استاندارد موتور 2.0 1.8
وزن خالص 1290 کیلوگرم 1230 کیلوگرم
ابعاد بدنه 4552 در 1750 در 1483 میلی‌متر 4550 در 1705 در 1495 میلی‌متر
فاصله دو محور 2600 میلی متر 2605 میلی متر
حداکثر توان 139 اسب بخار در 5750 دور در دقیقه 131 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه
حجم موتور 1971 سی سی 1794 سی سی
حداکثر سرعت 185 180
جعبه دنده 5 دنده دستی 5 دنده دستی
سیستم فرمان هیدرولیک هیدرولیک
نسبت تراکم 10:1 به یک 10:1 به یک
حجم باک 52 لیتر 58
مصرف بنزین در 100 کیلومتر 7.2 تا 8 لیتر 7.4 تا 8 لیتر
گشتاور 182 نیوتن متر در دور 4300 تا 4500 160 نیوتن متر در دور 4000
ابعاد تایر 195 195
شتاب صفر تا صد (اندازه گیری شده با دستگاه) 12.5 ثانیه 13 ثانیه
تعداد سرنشین 5 5

مقایسه قیمت Lifan 620 و MVM 530

همانطور که گفته شد خودروی چینی لیفان 620 و ام وی ام 530 دو خودروی سدان جمع و جور هستند که متقاضیان بسیاری در میان علاقمندان به خرید ماشین‌های چینی دارند. قیمت مدل‌های کارکرده و صفر این دو خودرو تفاوت چندانی با هم ندارد. اما توجه به این نکته ضروری است که خودروی ام وی ام 530 در سال 1395 توقف تولید خورد و خودروی ام وی ام 550 جایگزین آن گردید. برخلاف آن، لیفان 620 همچنان در حال تولید و عرضه است در نتیجه به روز رسانی‌های موجود ممکن است اختلاف قیمتی جزیی در قیمت لیفان 620 و ام وی ام 530 به وجود بیاورد. در زمینه فروش ماشین‌های صفر، قیمت ام وی ام 530 به دلیل تقاضای بالاتر کمی بیشتر بوده است.

با توجه به آنچه که گفته شد برای خرید خودرو لازم است ابتدا انتخاب خود را با توجه به عملکرد خودرو و الویت‌های خود انجام دهید و سپس سایت‌های فروش خودرو را چک نمایید و از قیمت نهایی آنها مطمئن شوید آنگاه اقدام به خرید نمایید.

لیفان بهتره یا ام وی ام؟

این سوالی است که برای اغلب خریداران خودروهای چینی به وجود می‌آید. توجه داشته باشید که خرید خودرو یک سلیقه شخصی است، شما می‌توانید با خواندن اطلاعات این دو خودرو و بررسی آنها در دنیای واقعی به نتیجه نهایی برای خرید برسید. به این نکته توجه کنید که برخی عیوب در خودروها سلیقه ای است با توجه به اینکه عملکرد موتور هر دو خودرو شباهت بسیاری به هم دارد در نتیجه ظاهر آنها می‌تواند در انتخاب شما تاثیرگذارتر باشد. پیش از انتخاب به خیابان بروید و با صاحیان این خودروها مشورت نمایید. با توجه به آنچه که گفته شد و امتیازاتی که متخصصین به این دو خودرو داده اند خودروی ام وی ام 530 با وجود اینکه از لحاظ ظاهری از لیفان 620 پایین تر است اما عملکرد مطلوب تری در رانندگی داشته است در نتیجه تقاضای آن در بازار بیشتر بوده است.

در انتها لازم است یادآوری نماییم که یکی از عیوب ام وی ام 530 و به طور کل هر نوع خودروی خارجی به خصوص خودروی چینی کمبود قطعات یدکی آن در بازار است که این نکته درباره لیفان نیز صدق می‌کند. اما با انتخاب یک فروشگاه معتبر می‌توانید با وجود بازار دسته دوم ضعیف ام وی ام 530 و لیفان قطعات آن را به آسانی تهیه نمایید. فروشگاه نیکا یدک به عنوان تامین کننده قطعات یدکی خودروهای چینی در این زمینه می‌تواند یار و همراه شما باشد.

نیکا یدک واردکننده و عرضه کننده لوازم یدکی خودروهای چینی در ایران

نیکا یدک، یکی از شرکت‌های تامین کننده قطعات یدکی خودروی چینی با بیش از 6 نمایندگی فعال در سراسر کشور است. این شرکت با ورود خوردوهای چینی به ایران اقدام به واردات لوازم یدکی خودروهای چینی و توزیع آنها در کشور نمود تا بتواند بخشی از نیاز بازار قطعات یدکی کشور را تامین نماید. نیکا یدک با راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود در جهت تامین انواع لوازم یدکی اتومبیل‌های چینی از جمله لوازم یدکی MVM، لوازم یدکی لیفان، لوازم یدکی چری، لوازم یدکی جک، لوازم یدکی برلیانس،لوازم یدکی موتوری خودروهای چینی، لوازم یدکی جلوبندی خودروهای چینی، لوازم یدکی بدنه خودروهای چینی، … قدم‌های مثبتی برداشته است. شما می‌توانید با مراجعه به بخش محصولات این وب سایت نسبت به خرید انواع لوازم یدکی خودروهای چینی، خرید لوازم یدکی خودروهای بی ام و، خرید لوازم یدکی خودروهای لیفان و … اقدام نمایید.